Moderniausia technologija smegenų operacijoms atlikti

Gama peilis suteikia nepaprastą galimybę be didesnės rizikos ir gretutinių audinių pažaidos gydyti sunkiai atviru chirurgijos metodu pasiekiamus galvos smegenų auglius ir nepiktybinius navikus suaugusiesiems ir vaikams, gydyti kitas ligas, kurias paveikti iki šiol neturėjome galimybių.

Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos vadovas prof.
Arimantas Tamašauskas

Gama peilis gydo

Navikai

  • Pirminiai piktybiniai ir žemo piktybiškumo galvos smegenų augliai
  • Metastatiniai galvos smegenų augliai (vėžinės ląstelės, kurios atkeliavo iš kito kūne esančio naviko)
  • Kiti gerybiniai navikai: meningiomos, neurinomos (švanomos), hipofizio (posmegeninės liaukos) adenomos, kraniofaringiomos chordomos, hondrosarkomos ir kt.

Kraujagyslinė patologija

  • Smegenų kraujagyslių malformacijos, tokios kaip arterioveninės malformacijos ir kavernomos (kaverninės angiomos)
  • Arterioveninės fistulės

Funkciniai susirgimai

  • Tremoras (esencialinis tremoras ar tremoras sergantiems Parkinsono liga)
  • Medikamentais nekontroliuojamas skausmas įvairiose kūno srityse, kai joks kitas gydymas nėra efektyvus – tai gali būti po nervų sistemos ligų ar esant vėžio sukeltam skausmui dėl išplitusių metastazių kauluose
  • Trišakio nervo neuralgija
  • Epilepsija, kai diagnozuota hipokampo sklerozė
  • Psichiatriniai susirgimai – jokiam kitam gydymui nepasiduodantis obsesinis kompulsinis sindromas ar sunki depresija

Klausimai-atsakymai

Kas yra gama peilis?

Kaip veikia gama peilis?

Kokie yra gydymo gama peiliu privalumai?

Jeigu aš esu vyresnio amžiaus ir turiu kitų gretutinių ligų, ar man tinka šis gydymo metodas?

Kokios ligos gali būti gydomos gama peiliu?

Kaip gauti siuntimą operacijai gama peiliu?

Kokius dokumentus turiu pasiimti su savimi, atvykstant konsultacijai dėl operacijos gama peiliu?

Kaip vyksta operacija gama peiliu?

Ar gydymas gama peiliu yra saugus?

Kada po operacijos gama peiliu galėsiu grįžti į kasdienę veiklą?

Apie kliniką

Kauno klinikų Neurochirurgijos klinika turi didžiausią neurochirurginės praktikos patirtį Lietuvoje.  Kauno klinikos yra Nacionalinis neurochirurgijos referencijos centras. Neurochirurgijos klinika yra vienintelė Lietuvoje, gavusi oficialų pripažinimą Europoje. 2016 m. Klinika tapo EURACAN (European network for Rare adult solid Cancer) Europos retų suaugusiųjų auglių referentinio tinklo nare.

Neurochirurgijos klinikoje gydomos smegenų kraujagyslių ligos, šalinami galvos smegenų ir spinaliniai navikai, atliekamos ypač sudėtingos kaukolės pamato, funkcinės stereotaksinės operacijos pasitelkiant naujausias chirurgines technologijas. Iš visos Lietuvos nukreipiami ir operuojami pacientai su sudėtingiausiomis ir retų lokalizacijų kraujagyslinėmis patologijomis. Klinikoje gydomi pacientai, sergantys epilepsija, Parkinsono liga, įvairios etiologijos patologiniu tremoru, torzionine distonija, choreoatetoze, hemibalizmu ir kitomis ekstrapiramidinėmis hiperkinezėmis. Klinikoje gydomi ne tik suaugę, bet ir vaikai iš visos Lietuvos.

Neurochirurgijos klinika glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų institutu. Šiame medicinos akademijos padalinyje atliekami tarptautinio ir nacionalinio lygio biomedicinos, fizinių ir socialinių mokslų sričių, neuromokslų ir elgesio medicinos tematikos ilgalaikiai fundamentiniai ir taikomieji moksliniai tyrimai bei eksperimentinės (socialinės) plėtros darbai, nagrinėjami galvos smegenų genetiniai žymenys jų ryšys su gydymu bei prognoze.

Kauno klinikose sutelktos įvairių sričių aukščiausio lygio specialistų komandos ir pažangiausia diagnostinė technika, todėl pacientai gauna visapusišką ištyrimą ir gydymą. Įprastų aptarimų metu onkologinių pacientų gydymo taktika parenkama dalyvaujant gydytojams neurochirurgams, gydytojams onkologams chemoterapeutams ir gydytojams radioterapeutams, gydytojams vaikų onkologams, gydytojams radiologams, gydytojams patologams ir kitų profilinių klinikų atstovams. Šių aptarimų metu, laikantis pasaulinių standartų, priimami aukščiausio lygio tolimesnio ištyrimo ir gydymo taktikos sprendimai. Šiuose konsiliumuose taip pat aptariame ir galimybė taikyti radiochirurgijos gydymo metodą.

Neurochirurgijos klinikos Stereotaksinės radiochirurgijos sektoriuje dirba du gydytojai neurochirurgai, du gydytojai onkologai, dvi radiotechnologės ir du medicinos fizikai. Specialistai patirtį sukaupę įgiję Olandijoje, Anglijoje, Prancūzijoje, JAV, Švedijoje.


Nuotraukų galerija

Slinkite nuspaudę klavišą "Ctrl", kad pakeistumėte žemėlapio mastelį